top of page

Bilgi Güvenliği Politikamız

Payneer (Payneer A.Ş.), internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden yapacağınız işlemlerin ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak amacıyla en yeni güvenlik önlemlerini takip etmekte ve etkin güvenlik çözümlerini uygulamaktadır.

 

Dijital cüzdan kullanıcıları için Mobil ya da İnternet Şube şifreniz; en az 6 karakterden oluşmalıdır. Ardışık ve tekrar eden rakamlardan oluşmamalıdır. Örneğin; 123456, 161616, 953953 Yeni şifreniz son 5 şifre ile aynı olmamalıdır; 19 ve 20 ile başlamamalıdır.
 

Mobil uygulamadan veya internet sayfamız üzerinden hesabınıza erişmek istemeniz durumunda, tek kullanımlık SMS şifresi telefonunuza iletilmektedir. Ayrıca İnternet Şube üzerindeki oturumunuz belirli bir süre işlem yapmadığınız takdirde güvenlik nedeniyle sonlandırılmaktadır. İşlem yapmaya devam ettiğiniz takdirde oturumunuz devam edecektir.

 

Payneer ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve talepleriniz için 0216 474 52 09 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ya da adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Payneer Hesabınıza Erişim diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara erişim için kullanmayın
 

Payneer üzerinden gerçekleştirilen işlemler, 256 Bit SSL şifreleme yöntemi kullanılarak güvenli bir şekilde tarafımıza iletilir. Erişiminizin güvenli olup olmadığını adres çubuğunda yer alan adresin “http” yerine “https” ile başlamasından ve tarayıcı uygulamasındaki kilit resminden anlayabilirsiniz.


Payneer hesabınıza erişim için giriş ekranında daha önceden belirlediğiniz şifreniz istenir ve ayrıca kayıtlı cep telefonunuza ulaşan SMS Güvenlik Şifresinin girilmesi gerekmektedir. Her giriş denemesinde farklı bir şifre gönderimi yapılacaktı Cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifrenizi ve kullanıcı parolanızı Payneer çalışanları dahil başka hiç kimseyle paylaşmayınız. Eğer şifreniz telefonunuza ulaşmazsa, telefonunuzun mesaj hafızasının dolu olmadığını ve kapsama alanı içinde bulunduğunu kontrol ettikten sonra, yeniden şifre talep edebilirsiniz. Şifre konusunda sorun yaşıyorsanız 0216 474 52 09 numaralı telefondan veya info@Payneer.com adresinden Payneer Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.


Şifre ve Kişisel Bilgi Güvenliği

Payneer, müşterilerinden hiçbir şekilde e-posta, SMS, telefon ve diğer yöntemlerle bilgi talep etmemektedir. Eğer böyle bir e-posta, SMS veya çağrı alırsanız 0216 474 52 09 numaralı telefondan veya adresinden Payneer Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçiniz.


Size gelen e-postalarda kullanıcı adı, parola ve diğer kişisel bilgileriniz istenirse paylaşmayınız ya da bu bilgileri isteyen sayfalara bağlantı (link) verilirse kesinlikle girmeyiniz. Parolanızı kolay tahmin edilebilir kişisel bilgilerinizden (doğum tarihi, telefon numarası, art arda sayılar vb.) oluşturmayınız. Kişisel bilgilerinizi, parolanızı kesinlikle kimseyle paylaşmayınız, bir yerde yazılı olarak tutmayınız.  Birden fazla yerde aynı parolayı kullanmayınız. Örn: e-posta adresinize erişmek için kullandığınız parola ile Payneer üyeliğinizde kullandığınız parola aynı olmamalıdır. Payneer oturumu belli bir süre sonra otomatik olarak kapanıyor olsa da Güvenli Çıkış butonuna basmadan bilgisayarınızın başından ayrılmayınız. Bilgisayar güvenliği olmayan veya güvenliğinden emin olmadığınız (Örn: internet café) ortamlardan ya da güvenliğinden emin olmadığınız kablosuz ağlardan Payneer hesabınıza girmemeye özen gösteriniz. Bilgisayarınızda kullandığınız işletim sisteminin (Windows, MacOS vb.) yayıncısının web sitesinden güncellemeleri indirerek işletim sisteminizin olası güvenlik açıklarını kapatınız. Bilgisayarınıza anti virüs ve güvenlik yazılımları kurmanız ve bu yazılımları güncel tutmanız güvenliğiniz açısından ö
Bilgisayarınıza lisanssız ya da kaynağı belli olmayan yazılımları yüklemeyiniz.


Güvenli olmayan web sitelerinden dosya, program indirmeyiniz. Payneer Mobil Uygulamayı sadece Payneer’in web sitesinde belirtilen kaynaklardan indiriniz. Güvenliğiniz için telefonunuza yalnızca güvendiğiniz kaynaklardan uygulama indiriniz.
Bilgisayarınızda ya da mobil cihazınızda VPN kullanıyorsanız, İnternet Şube ve Mobil Uygulama ’ya girmeden önce VPN’in aktif olup olmadığını kontrol ediniz, aktif ise kapatınız.


 

Belirli periyotlarda şifrenizi değiştirmenizi zorunlu kılı ancak siz de istediğiniz zaman parolanızı değiştirebilirsiniz. Hesap hareketlerinizi kontrol ediniz. Size ait olmadığını düşündüğünüz bir işlem gördüğünüz takdirde zaman kaybetmeden 0216 474 52 09 numaralı telefondan veya info@Payneer.com adresinden Payneer Müşteri Hizmetleri ile iletişime geç telefonda kendisini Savcı, Hâkim, Polis gibi kamu personeli olarak tanıtan şahısların taleplerine itibar etmeyiniz ve en yakın emniyet birimi ile irtibata geçiniz.

bottom of page